Verpleegkundige Oncologie

Corina Verkuijl-Heil

Corina is na haar opleiding MDGO Verzorgende gestart met werken in het verpleeghuis. In 1993 nam zij het besluit om verder te leren en te starten met de opleiding tot verpleegkundige in het LUMC: “ Hier heb ik nog geen dag spijt van gehad”. Vanaf de diplomering in 1997 heeft Corina altijd gewerkt op een afdeling die verbonden is met de oncologie. “ Het LUMC bevalt mij prima, het is fijn dat je hier de mogelijkheid krijgt tot zelfontwikkeling en het bijhouden van je vak”.

Op dit moment werkt Corina als oncologieverpleegkundige op de electieve (geplande) afdeling Oncologie. Deze afdeling is opgesplitst in een langverblijf afdeling en de dagbehandeling: “ De combinatie van beide afdelingen is heel afwisselend.” Op deze afdeling worden patiënten in alle leeftijden vanaf 18 jaar behandeld en elke leeftijdsfase vraagt een andere  benadering. “Ik zie onze patiënten in de meest kwetsbare periode van hun leven waar alle zekerheden even wegvallen. Zo fijn als je er dan voor iemand kunt zijn, al is wat je doet soms zo klein als een luisterend oor of gewoon even een kopje thee drinken. Ik ben telkens weer positief verrast door de veerkracht van patiënten en diens naasten.” 

“Zo fijn als je er voor iemand kunt zijn.”

Corina Verkuijl-Heil

Naast haar werk de verpleegafdeling werkt Corina ook op de polikliniek Oncologie/Hematologie en in de Wilbert. Wilbert is een buitenpoli in Katwijk en in samenwerking met Marente: “Hier worden hoofdzakelijk patiënten behandeld met immunotherapie.” Dit betekent dat Corina veel afwisseling heeft in haar baan van 24 uur per week: “Ik ben hier erg blij mee en mijn hart ligt echt bij de oncologie.”Op de vraag ‘wat maakt jou baan speciaal?’ weet Corina direct het antwoord: “ De patiënten daar doe ik het allemaal voor! Ik voel waardering in mijn werk, maar voel me bovenal geborgen en op mijn gemak. Dit is mijn plek.” 

Word jij mijn nieuwe collega?