Associate Professor

Dr. M.R. (Margreet) de Vries

Specialismen:
Imaging, Vasculair onderzoek
Even voorstellen
Ik ben een enthousiaste basaal en translationeel onderzoeker (in 2014 gepromoveerd aan de universiteit Leiden) die zich richt op het verbeteren van de cardiovasculaire gezondheid via innovatieve benaderingen van complexe vaatziekten.
Wetenschappelijk onderzoek
Mijn expertise omvat onder andere acute vasculaire remodulering, angiogenese, immuun-regulatie en niet-invasieve beeldvorming. Ik combineer fundamenteel en toegepast onderzoek, met aandacht voor zowel mechanistische inzichten als therapeutische toepassingen. Hiervoor werk ik nauw samen met diverse belanghebbenden, waaronder clinici en partners uit de industrie, nationaal en internationaal, om onderzoeksresultaten effectief te vertalen naar klinische toepassingen.
Onderwijs
Veel energie krijg ik via mijn rol als docent binnen de opleidingen Biomedische Wetenschappen en Geneeskunde, waar ik mijn passie voor onderzoek overdraag aan de volgende generatie professionals.

Publicaties