LUMC - Leids Universitair Medisch Centrum Leids Universitair Medisch Centrum
Over het LUMC Contact Sitemap Veelgestelde vragen English website
 
 
 

Intensive Care afdeling

  • Beheer wachtruimte
  • Aanspreekpunt gedurende bezoektijden
  • Familie en naasten ontvangen.
  • Coördineren van bezoek

Taken van de vrijwilliger

Op de IC afdeling verblijven ernstig zieke volwassen en kinderen. Het beheer van de balie betreft alleen de volwassen IC afdeling. Sommige patiënten verblijven hier maar 1 nacht en anderen verblijven een aantal weken. In de wachtruimte van de IC afdeling wacht de familie tot ze de patiënt mogen bezoeken.

De vrijwilliger is aanwezig bij de balie in de bezoekruimte van maandag t/ m vrijdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 20.00 uur, in het weekend alleen van 11.00 tot 13.00 uur. Hij/zij ontvangt het bezoek voor alle IC patiënten en vraagt na op welke IC unit hun familielid/partner ligt of komt te liggen en hoe lang men nog moet wachten.

De vrijwilliger geeft geen medische informatie, maar zorgt ervoor dat het bezoek ontvangen wordt in de wachtruimte en algemene informatie krijgt. Daarnaast kan hij/zij meelopen met het bezoek naar de IC unit en het bezoek overdragen aan een IC verpleegkundige. Het netjes houden van de wachtruimte behoort ook tot de taken van de vrijwilliger. Deze taak wordt door 1 vrijwilliger per keer uitgevoerd.

Heeft u belangstelling voor dit vrijwilligerswerk?

Heeft u belangstelling voor dit project van de IC afdeling, dan kunt u contact opnemen met Neely van Os (teamleider IC unit 2).
Telefoon: 071 526 2339
E-mail: N.K.van_Os@lumc.nl.