LUMC - Leids Universitair Medisch Centrum Leids Universitair Medisch Centrum
Over het LUMC Contact Sitemap Veelgestelde vragen English website
 
 
 

Werken bij

De afdeling Toxicogenetica heeft continue belangstelling om personeel aan te stellen met de juiste motivatie en kennis, ook al is op dat moment geen specifieke vacature aanwezig.
Studenten zijn van harte welkom om stage, hoofd- of bijvak binnen de onderzoekslijnen van de afdeling te vervullen.
Belangstellenden worden aangemoedigd contact op te nemen met een van de onderzoeksleiders.

Vacatures op de afdeling Toxicogenetica worden centraal gemeld.



NIEUWS


Onverwachte cellulaire respons door cisplatinum

Cellulaire respons op kanker drugs worden o.a. gecontroleerd door phosphorylatie van eiwitten. We hebben de phosphorylatie van eiwitten geanalyseerd na cisplatinum. De uitkomsten van deze studie laten zien dat  niet alleen de DNA schade respons geactiveerd wordt, maar ook processen die de cel structuur reguleren en de  enzymen die daarvoor verantwoordelijk zijn. Pines et al, Mol. Cell. Biol. December 2011

NuRD Alert!

DNA kan beschadigd raken door blootstelling aan chemische stoffen of röntgenstraling. Het is van groot belang dat beschadigd DNA gerepareerd wordt om te voorkomen dat er mutaties ontstaan die bijvoorbeeld tot kanker kunnen leiden. DNA is met behulp van eiwitten verpakt in een zeer compacte structuur die chromatine genoemd wordt. Beschadigd DNA is daardoor niet direct toegankelijk voor reparatie. Hoe kan beschadigd DNA dan toch gerepareerd worden? Nieuw onderzoek van de groep van Haico van Attikum laat zien dat het eiwitcomplex NuRD naar DNA schade toegaat, daar de structuur van chromatine verandert en DNA reparatie bevordert. De onderzoekers concluderen dat NuRD een nieuwe factor is die bijdraagt aan behoud van de stabiliteit van het menselijk genoom en helpt te voorkomen dat gezonde cellen met DNA schade zich ontwikkelen tot kankercellen. Hun bevindingen zijn onlangs gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift  The Journal of Cell Biology.